24-01-2022

«Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» В Закарпатському центрі туризму до Дня Соборності України проведено різноманітні патріотичні заходи

22 січня 2022 року, у річницю підписання Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки (22 січня 1919 року), відзначається День Соборності України. Цього дня все українське суспільство, усі верстви населення об’єднуються навколо непохитної національної ідеї Соборності України.

Крім того, в області відзначається 76-а річниця утворення Закарпатської області у складі України.

З метою виховання національної свiдомостi дітей та молоді, людської гiдностi, формування рис громадянина України, поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу, його значення для сучасної України, а також пробудження iнтересу до вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу, виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини в Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді до Дня Соборності України було проведено різноманітні патріотичні заходи. До гідного вшанування великого державного свята України долучився кожен учасник освітнього процесу. Зокрема, було організовано флешмоб єднання – живий ланцюг, котрий символічно поєднав Східну і Західну Україну, у створенні якого взяли участь вихованці гуртків «Екологічне краєзнавство», «Козачата», «Юні туристи-краєзнавці» під керівництвом керівників гуртків  Ольги Кононенко, Оксани Пецкович, Лариси Попович та Юліанни Малик. Крім того, проведено патріотичний флешмоб єдності під гаслом «Україна – це ми!», вікторини й квести, під час яких гуртківці застосовували знання про утворення суверенної України, про історичних особистостей, гетьманів, про творця першої в Європі Конституції – Пилипа Орлика тощо.

Урочисто й патріотично відзначили свято вихованці гуртків «Опришки» та «Екологічне краєзнавство» під керівництвом Мар'яни Маркович й Іванни Беци. Для підростаючого покоління  були проведені тематичні заходи національно-патріотичного спрямування: «Єднання заради Незалежності», «Соборна мати Україна –  одна на всіх, як оберіг», а також вікторина «Як я знаю Україну?». Під час свята діти згадали важливий момент історичного минулого – День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України.

21 січня 2022 року вихованці гуртків «Пішохідний туризм» та «Екологічне краєзнавство»  разом зі своїм керівником Маріанною Дуткою долучилися до відзначення в Іршаві знаменної для України дати –  взяли активну участь в ланцюгу єднання, який утворили учасники святкової ходи на головній площі міста. До Дня Соборності було розгорнуто 10-метровий синьо-жовтий стяг. Також переглянули документальний фільм під назвою «День Соборності: як об'єдналися дві частини України». Керівник гуртків Маріанна Михайлівна ставила за мету поглиблення знань вихованців про історію виникнення свята Соборності України, ознайомлення з цікавими фактами про Україну, виховання патріотичного почуття та поваги до державної атрибутики.

З нагоди відзначення Дня Соборності України для вихованців гуртків «Екологічне краєзнавство» та «Козачата» керівник Аделіна Касинець провела заняття з переглядом мультимедійних презентацій  «Україна –  держава соборна, одна на всіх, як оберіг». Аделіна Володимирівна розповіла дітям про споконвічну боротьбу наших предків за те, щоб держава Україна була вільною і незалежною. Після урочистих заходів вихованці, взявшись за руки, створиали живий ланцюг як символ єдності східних і західних земель України, виконали інтерактивні вправи для розуміння поняття «соборність».

До відзначення Дня Соборності України долучилися також  вихованці гуртка «Пішохідний туризм» під керівництвом Тетяни Старости, що навчаються при Малораковецькому ЗЗСО. Вихованці підійшли до проведення заходів креативно й творчо. Не були сторонніми спостерігачами, а взяли в них активну участь: читали вірші, створювали кола єднання, серце єдності, виготовили колективну сюжетну листівку «Україна єдина». Тетяна Петрівна розповіла дітям про історичні події, які лежали в основі соборності нашої держави.

22 – 23 січня, пропри холодну зимову погоду, вихованці гуртка «Екологічне краєзнавство» разом зі своїм наставником Ольгою Кононенко здійснили дводенний похід на гору Черемха, який присвятили Дню Соборності України. Подорож Українськими Карпатами дала змогу юним гуртківцям Закарпатського центру туризму осягнути красу й велич рідного нашого краю, який є частиною великої України.

Вихованці гуртка «Верховинці» (керівник Барна І.В.) також долучилися до відзначення цієї знаменної дати. Взявшись за руки, створили «живий ланцюг», тим самим символізуючи єдність (соборність) українського народу. Також Іван Віталійович підготував презентацію і огранізував перегляд документального фільму, в якому показано тогочасні хроніки боротьби українського народу за соборність і незалежність України.

Гуртківці ЗЦТКЕСУМ, котрі здобувають позашкільну освіту при  Білківському ЗЗСО (керівники Білинець О.Ю. та Добромільська М.П.), теж приєдналися до свята. Нинішнє покоління мріє про мир і спокій у нашій країні, любов та порозуміння між українцями  в різних куточках нашої держави. Віра у світле майбутнє та процвітання України має бути у кожному палкому серці справжнього патріота.

Проведені заходи  подарували розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.