27-08-2020

Спелеопохід ІІІ ступеня складності в карстові печери Угольського масиву

20 –25 серпня 2020 року юні вихованці Закарпатського центру туризму (керівник Монич О.О.) прийняли участь в спелеопоході ІІІ ступеню складності в карстові печери Угольського масиву Карпатського біосферного заповідника. Діти познайомилися з природоохоронною роботою КБЗ, побачили унікальні букові праліси. Відвідали та провели дослідження карстових печер стрімчаків Чурь, Гребінь, Молочний камінь. Побували в найгарнішій печері Українських Карпат – «Дружба» («Романія»).

Юні спелеологи відчули себе справжніми першовідкривачами, першопрохідниками. На практиці застосували туристичні та спелеологічні вміння та навички, одержані під час занять в гуртку.

Багато таємниць ще приховують підземелля Закарпаття. Багато малодосліджених казкових палаців нашого краю ще чекають на своїх першовідкривачів, щоб розкрити  свої загадки, захопити  неповторною красою. Але потрібно пам’ятати, що печери сильно вразливі, тому першочерговою вимогою до людей,  які досліджують та  відвідують печери, є бережливе ставлення до середовища та унікального населення печер.