11-10-2021

У дводенному поході Ужанською долиною до гори Пікуй вихованці гуртка „Історичне краєзнавство” привітали захисників та захисниць України з нагоди державного свята

9–10 жовтня  2021 року з нагоди Дня захисників та захисниць України вихованці Закарпатського центру туризму (керівник Мазур В.Б., гурток «Історичне краєзнавство»)  здійснили дводенний похід за маршрутом: м.Ужгород – с. Ужок – г. Пікуй  –с.Біласовиця – м. Ужгород.

Підйом на Верховинський (Вододільний) хребет почався із села Гусний, яке вразило своєю тишею та малолюдністю. Станом на 2001 рік у ньому нараховувався лише 81 мешканець. На сьогодні це, мабуть, найменш заселене село нашого краю.

На хребті мандрівників зустріли сильний вітер та прекрасні краєвиди золотої осені. На шляху до гори Пікуй гуртківці зі своїм керівником подолали такі вершини, як Дрогобицький камінь (1186 м над рівнем моря), Старостина (1229 м), Великий Верх (1309 м), Нондаг (1309м). Гора Пікуй, мета подорожі, має висоту 1408 м над рівнем моря, за формою конусоподібна, оточена численними скелями. Підйом та спуск на неї досить круті, вимагають великої обережності. З вершини Пікуя відкриваються чудові краєвиди двох областей – Закарпатської та Львівської. На обеліску на верхівці гори встановлена меморіальна дошка з іменами Героїв Небесної Сотні та АТО Самбірського району Львівської області, які віддали своє життя за незалежність України у боротьбі з московськими окупантами. Також на обеліску є меморіальна дошка, на якій вказано, що 1888 року цю вершину відвідав видатний український поет та письменник Іван Франко.

Гуртківці ЗЦТКЕСУМ привітали захисників та захисниць України коротким відеозверненням з нагоди свята, яке відзначатимемо 14 жовтня, а також розгорнули прапори України та Закарпатського центру туризму на черговій подоланій вершині Українських Карпат.

Керівник гуртків Віктор Мазур