21-03-2019

У краєзнавчому музеї гуртківці ознайомилися з традиційним житлом бойків

Вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці» (керівник гуртків Бляшин Н.Я.), що навчаються у Верхньоворітському закладі загальної середньої освіти, оглянули експозиції краєзнавчого музею свого навчального закладу, який функціонує ще з 1987 року. У музеї розміщено такі експозиції: «Побут»; «Розвиток освіти і культури в нашому селі»; «Видатні люди нашого села»;  «Діяльність Верхньоворітської «Просвіти»; «Походження с. Верхні Ворота». Відтворено фрагменти хатнього покуття з вишиваними рушниками, керамічними тарелями, виціфрованим (різьбленим) столом.

Гуртківці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді ознайомилися з традиційним житлом бойків, знаряддями праці, хатнім начинням, оригінальним ткацьким верстатом (кроснами) для виготовлення полотна, мали можливість дізнатись, як створювались колиски – хатні дерев'яні та сохи, які брали в поле, ярма, куделі тощо.

Особливу увагу вихованців привернув традиційний одяг,  адже майже до 60-х років ХХ ст. таке вбрання було у вжитку селян.  Дерев'яники, постоли, закачовані чоботи (їх взували тільки у вихідні та святкові дні) – ці та інші експонати шкільного краєзнавчого музею запам’ятаються гуртківцям своїм колоритом, збагатять знаннями з історії рідного краю.