16-09-2019

У Закарпатському центрі туризму розпочався Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

З 16 вересня по 20 вересня 2019 року Закарпатський центр туризму долучається до проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу. Практичний психолог Свирид Катерина Іванівна закликає протидіяти проявам булінгу протягом усього навчального року, адже психологічне здоров’я гуртківців позначається на їхньому фізичному самопочутті і відвідуваності гурткових занять. Булінг може призводити до серйозних психологічних травм, а також може бути причиною самогубства.

Практичний психолог нагадала про статистику щодо здійснення булінгу, вона є невтішною. А ще Україна займає 9 місце по вчиненні булінгу серед досліджених країн. Отже, кожен педагог повинен уміти виявити булінг, не сплутати із звичайною непопулярністю, як із особистісною характеристикою дитини.

Для цього була поширена Пам’ятка для педагогів стосовно булінгу.

Учасники педагогічної наради були ознайомлені з теоретичними аспектами проблеми булінгу, характеристикою учасників булінгу, а також попереджені про те, що свідки булінгу відіграють певну роль у процесі цькування. Зазвичай булінг відбувається за наявності глядачів та з ціллю отримати схвалення дій кривдника. Інформація про цькування має превентивну роль у протидії булінгу.  Керівники гуртка були проінструктовані щодо своєї поведінки у виявленні такої ситуації.

Під час виступу психолога були охарактеризовані колективи, де може виникнути проблема булінгу. Також психолог застеріг від створення ситуації конкуренції та пріоритетності на гуртковому занятті. Педагог повинен сприяти соціалізації дитини у позашкільному колективі

Завершився виступ із закликом бути уважними до дитячих проблем та активними у створені сприятливого психологічного клімату у дитячому колективі.