10-10-2020

У ЗЦТКЕСУМ організували гру «Козацькими стежками», присвячену Дню захисника України

У день покровительки всього роду козацького – Пресвятої Покрови українці відзначають День захисника України та День українського козацтва. Це свято благородства, яким володіють справжні оборонці, визволителі й захисники України.

З метою формування і розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до захисту держави і служби у Збройних Силах України, виховання української молоді в дусі військових традицій українського народу, розширення і поглиблення національно-патріотичних уявлень і знань,  напередодні дня Святої Покрови, Дня українського козацтва та Дня захисника України 10 жовтня 2020 року в ужгородському парку Боздош  проведено військово – патріотичну дитячо – юнацьку гру „Козацькими стежками”.

Під час урочистого шикування до гуртківців звернувся учасник антитерористичної операції на сході України, завідувач організаційно-масового відділу ЗЦТКЕСУМ Більце А.П., який зазначив у своєму виступі, що День захисника України – свято мужності та патріотизму, свято усіх, хто покликаний захищати рідну землю, а також нагода згадати історичні перемоги попередніх поколінь, які своїми бойовими звершеннями здобували та відстоювали свободу та незалежність України. Це свято тих, хто під свист ворожих куль та смертоносний гуркіт „градів” боронить українське сьогодення, тих, хто ладен ціною колосальних зусиль будувати українське завтра, і тих, хто жодного разу не піддавав сумніву українське майбутнє. Пам'ять тих, що загинули, захищаючи рідну землю, вшанували хвилиною мовчання. До участі у заході залучено понад 130 гуртківців Закарпатського центру туризму.

 Дистанція, яка проходила через територію всього парку,   включала в себе  перешкоди, які потрібно було здолати школярам різних вікових груп. Під час „десантування” діти опановували спуск спортивним способом, пролізали у стінний отвір, рятуючи „невільників” з полону, заряджали та розряджали магазин автомату на етапі „снайпери”, виявляли вправність справжніх козаків на паралельних мотузках. Серед інших випробувань учасників очікували „перехід на Хортицю” (одне із справжніх козацьких випробувань) – горизонтальний маятник, „штурм фортеці” – підйом за допомогою мотузки, „Дике поле” – етап „ліани”, „скелелаз” – фрагмент боулдерингу, „мінне поле” – путанка та інші.

Гра нікого не залишила байдужим: а ні учасників, а ні батьків, які прийшли вболівати за своїх дітей, а ні численних відпочивальників у парку, що із цікавістю спостерігали за перебігом заходу. Всі отримали гарний заряд позитивних емоцій.

Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити сама себе не може. Тому це святий обов'язок тих, хто на ній живе, користується всіма її благами і дарами. Виховуючи патріотів, ми піклуємося про майбутнє  України. Відстоюючи ідеали демократії, ми вчимо наших дітей бути вільними. Організовуючи змістовне дозвілля, ми оберігаємо їх від негативних впливів. Все це допомагає нам сформувати цілісну особистість з чіткими поглядами, активною життєвою позицією, бажанням позитивно мислити і досягати своєї мети. 

Відео-матеріал можна переглянути за посиланням