28-02-2020

Участь делегації Закарпатського центру туризму, краєзнавства і спорту учнівської молоді в ХІV Всеукраїнській філософській історико-краєзнавчій конференції

З 26 по 28 лютого 2020 року у місті Харків відбулася ХІV Всеукраїнська філософська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді „Пізнай себе, свій рід, свій нарід”. Захід проводився Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Комунальним закладом „Харківська обласна станція юних туристів”. Мета конференції – залучення учнівської молоді до пошуково-дослідницької роботи з питань філософії, історії, краєзнавства, розвиток творчої особистості, формування філософської культури старшокласників.

Закарпатський центр туризму представляла вихованка гуртка „Дебати” Варга Анастасія (керівник гуртка Кононенко Ольга Володимирівна), учениця 10-Б класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради. Вона виступила у секції ”Глобальні проблеми” з пошуково-дослідницькою роботою „Чи загрожує Закарпаттю дефіцит питної води”. У конференції взяли участь понад 200 учасників із різних куточків України, а матеріали юних дослідників-краєзнавців опубліковано у збірці. Матеріалами про Закарпаття, яке має мальовничу, неповторну і красиву природу, матеріальні і трудові ресурси, славну історію, багату традиціями культуру будуть мати змогу ознайомитися і наступні покоління наших сучасників.

Під час роботи конференції гостей міста було ознайомлено з історичними пам’ятками м.Харкова. Юні учасники конференції дізналися про минуле і сучасне міста. Історія цього населеного пункту налічує три з половиною сторіччя. Вона сповнена прекрасних і трагічних подій. Місто прийняли до Міжнародної Ліги історичних міст. Його розвиток був і буде залишатися одним з ключових моментів у житті цілої держави – незалежної України.

На конференції панувала творча, дружня атмосфера. Юні дослідники мали можливість обмінятися досвідом своєї роботи, презентувати творчі доробки, спілкуватися у творчих майстернях. Всі учасники були нагороджені грамотами та подяками. Щасливі і задоволені гості роз’їхалися додому. Кожна така конференція – це досвід, позитив, нові знайомства і нові перемоги.