24-09-2019

Участь гуртківців Закарпатського центру туризму у Всесвітньому дні прибирання

21 вересня 2019 року відбувся Всесвітній день прибирання „World Cleanup Day”. Мільйони учасників в 160 країнах об’єднали свої зусилля по вирішенню однієї з найбільш важливих проблем навколишнього середовища – поводження з відходами. Акція розпочалася в Новій Зеландії, пройшла крізь 24 часові пояси і завершилася на Гавайських островах. Мета акції -  привернути увагу суспільства до наявних проблем у сфері охорони довкілля; популяризації екологічного способу життя; формування екологічної свідомості та культури серед учнівської молоді. Працівники Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді долучились самі до цієї благородної акції і заохотили своїх гуртківців прибрати клаптик планети, на якій вони живуть.

Вихованці гуртка „Козачата” на заняттях і в житті чули і знають, що проблема з відходами є однією з найбільших проблем у сучасному світі. Керівник гуртка Брезинська-Вовканич І.М. з гуртківцями підтримали дану акцію, бо тільки разом можна сформувати національну культуру чистоти та дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

З нагоди дня прибирання гуртківцями гуртка «Юні археологи» (керівник Дзембас О.В.) було надано дієву допомогу адміністрації рідного Закарпатського центру туризму по впорядкуванню прилеглої території. З ентузіазмом, весело, з постійними дискусіями щодо проблем сучасного буття було виконано певний обсяг робіт по очищенню майданчика господарського двору від рослинності, що руйнувала облицювання. Хід робіт представлений на фото. Археологи довели, що вміють працювати не тільки на пам’ятках архітектури!

Вихованці гуртка «Екологічне краєзнавство» (керівник – Дутка М.М.) також долучилися до акції прибирання. Почали очищати шкільний майданчик та подвір’я. Після прибирання шкільної території відправилися на стадіон. Це саме те місце, де гуртківці також проводять чимало часу, це уроки фізкультури та заняття гуртків з туризму. Беручи участь в екологічних акціях, гуртківці розуміють важливість тримати чистим навколишнє середовище.

         Керівник гуртка «Виготовлення іграшок-сувенірів» Староста Т.П  залучила своїх вихованців до активної роботи з очищення територій біля спортивного дитячого майданчика, школи, де навчаються гуртківці, потічка, що дзюркочить селом. Прагнення підтримувати планету екологічно чистою – це найблагородніша мета, якої має дотримуватись кожна небайдужа людина. Зробімо планету чистою - разом!!!

Керівник гуртків Закарпатського центру туризму Захарова О.А. разом із вихованцями гуртка «Екологічне краєзнавство» - учнями Яроцької школи та адміністрацією Яроцького ЗЗСО долучились до проекту  "School recycling" від  "Let's do it Ukraine", які є частино всесвітнього екологічного руху "Let's do it wWorld».

Педагог провела для учнів Яроцького ЗЗСО і своїх гуртківців лекцію на тему необхідності зменшення побутових відходів, можливості їх вторинного використання, а також порядку сортування та відправлення їх до пунктів прийому вторсировини. Особливу увагу приділила проблемі безвідповідального ставлення до навколишнього середовища. 

Потім керівник гуртків зі своїми вихованцями, а ткож з іншими учнями, вчителями та активними односельцями прибрали прилеглу до школи територію, струмок, що окрасою протікає вздовж села, та територію футбольного поля в селі Ярок Ужгородського району. Домовилась з заготівельником вторсировини про вивіз зібраного та відсортованого по фракціях сміття на переробку. Таким чином гуртківці – учні Яроцької школи мали безпосередню можливість впливати на громадські процеси, допомогли довкіллю та отримали додаткові кошти на потреби школи.