16-07-2019

Участь команди закарпатських школярів у ІІІ (Всеукраїнському) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово- патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)

У період з 02 до 16 липня 2019 року в м. Новомосковську Дніпропетровської області проходив ІІІ (Всеукраїнський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”), в якому взяла участь команда Закарпатської області у складі 8 учнів та 2 керівників. Наш край представляли учні Негровецького навчально-виховного комплексу „Загальноосвітній навчальний заклад І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” імені Василя Росохи Міжгірської районної ради, які стали переможцями II (обласного) етапу гри „Сокіл” („Джура”). Очолили команду І. Гавриль, вчитель фізичної культури Негровецького НВК, та А. Більце, завідувач організаційно-масового відділу Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді. Всього у грі взяло участь 26 роїв, які представляли всі області України.

Представники закарпатської команди досягли наступних результатів: друге місце у змаганні „Метання гранати”; третє місце за конкурс „Таборування” („Бівак”); третє місце у змаганні „Саперна підготовка”. У незалікових конкурсах, а саме: згинання та розгинання рук в „упорі лежачи” учасник нашої команди Попович Дмитро посів третє місце; стрільбі з АК – 74 представники Закарпаття також були третіми. У складному конкурсі „Пластун” (орієнтування і цілевказання) закарпатські „джури” увійшли до шістки найкращих команд, які зуміли виконати всі завдання цього конкурсу.

Завдяки вмілому керівництву та великому особистому досвіду учасника бойових дій один з керівників команди А. Більце сприяв успішному виступу нашої команди в багатьох конкурсах. Велика заслуга в досягненнях закарпатської команди належить іншому керівнику команди І. Гаврилю. Обидва педагоги були відмічені грамотами Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.

Регулярна участь представників нашої області у ІІІ (Всеукраїнському) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) сприяє залученню до цієї гри шкільної молоді Закарпаття, їх національно-патріотичному та фізичному вихованню, готує їх до почесного обов’язку захисника України.