15-04-2022

Участь вихованців Закарпатського центру туризму у Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді „Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність”

Відповідно до Плану Всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2022 рік Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді спільно з Запорізьким обласним центром туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді 15 квітня ц.р. було проведено Всеукраїнську історико-краєзнавчу конференцію учнівської молоді „Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність”.  

З вітальним словом виступили Лісота А.А. – в.о. директора Українського держаного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Бухаріна Л.М. – директор Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА, Середницька А.Д. – начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України, Романчук О.П. – директор КЗ «Центр туризму» Запорізької обласної ради.

Всього  під час роботи в п’ятьох  секція до захисту було представлено 35 кращих доповідей юних дослідників з 12 регіонів України. Журі конференції наголосило, що у складний для нашої держави час тематика є надзвичайно актуальною.

 Закарпатську область представляли вихованці гуртків «Екологічне краєзнавство» Міськова Анастасія (керівник Кононенко О. В.) та «Юні археологи» Новак Тарас (керівник Дзембас О.В.).

Гуртківці ЗЦТКЕСУМ брали участь у секціях: „Україна в історико-культурних пам’ятках”  і  „Природничо-краєзнавчі об`єкти України та їх зв'язок з історичними подіями”.

Вихованка гуртка  «Екологічне краєзнавство» Міськова Анастасія захищала роботу під назвою „Малі річки Закарпаття: стан, перспективи, проблеми та шляхи вирішення”. У своїй роботі та під час захисту наголосила, що проблеми екології  актуальні в усьому світі: від стану навколишнього середовища залежить, власне, наше життя. Тому основне завдання, яке стоїть перед нами, – зберегти нашу домівку. Вода відіграє і буде відігравати роль найважливішого стратегічного  ресурсу,  й охороняти її треба на державному рівні, як це роблять у цивілізованих країнах.

Вихованець гуртка  „Юні археологи” Новак Тарас презентував роботу „Результати та наслідки роботи археологічної експедиції у Невицькому замку”, що стала своєрідним підсумком дослідження унікальної архітектурної пам`ятки нашого краю. Невицький замок – це перлина замкової архітектури Закарпаття. Він автентичний і відносно непогано зберігся. Таких пам’яток обмаль на теренах не тільки України, але і Європи в цілому. Тому наш обов’язок дбати про його збереження й популяризацію. У своєму виступі Тарас наголосив, що результати роботи експедиції виявилися доволі вагомими. Саме завдяки експедиції вдалося довести унікальність Невицького замку та отримати ґрант на першочергові протиаварійні та реставраційні роботи для виведення його з аварійного стану.

Вихованці ЗЦТКЕСУМ відмінно захистили свої роботи, відповіли на всі запитання журі.

Варто зазначити, що Закарпатський центр туризму радо прийняв у своїх стінах методиста відділу краєзнавства та патріотичного виховання КЗ «Центр туризму» ЗОР Новаковську Ольгу, яка зараз вимушено перебуває на Закарпатті. Ольга ознайомилася з роботою нашого центру та охоче поділилася власним досвідом роботи, а також разом із педагогами та вихованцями Закарпатського центру туризму взяла участь у роботі онлайн-конференції.

Представлені на конференції роботи вихованців ЗЦТКЕСУМ будуть опубліковані у збірнику тез кращих краєзнавчо-дослідницьких робіт юних обдарувань України.

Перегляд матеріалів в Facebook