13-08-2021

Участь вихованців Закарпатського центру туризму в ХІІІ Всеукраїнському зльоті юних туристів-краєзнавців

З 8 по 14 серпня в с. Осій на базі  „Центрального табору туристського активу учнів” проходив ХІІІ Всеукраїнський зліт юних туристів-краєзнавців, присвячений 30-річчю Незалежності України.

Зліт проводився з метою сприяння розвитку творчих інтересів учнівської молоді з різних напрямів краєзнавства: науково-дослідницької роботи, виховання поваги та бережливого ставлення до історико-культурної спадщини українського народу,  перевірки рівня краєзнавчої, туристсько-спортивної підготовки юних туристів-краєзнавців.

У Зльоті взяли участь 12 команд з різних областей України та Києва. Закарпаття представляли вихованці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.

Під час зльоту проведені змагання на туристсько-краєзнавчому комплексному експедиційному маршруті, виконані завдання у творчих майстернях та конкурсній програмі.

Команда Закарпатської області досягла хороших результатів. Зокрема, наші гуртківці вибороли третє  місце у конкурсі „Туристсько-краєзнавча вікторина”,  продемонструвавши гарні знання зі всіх напрямків краєзнавства та туристської підготовки.

Крім того, успішними були результати участі нашої команди у секціях ,,Творчих майстерень”,  а саме: у секції „Історичне краєзнавство”  Василь Глеба  посів  друге місце, у секції „Фольклор і етнографія” Носова Таісія зайняла третє місце.  Варто зазначити, що подібні змагання вимагають від учасників не тільки високої спортивної підготовки, але й глибоких знань з історії, археології, геології, екології та фольклору й енографії. У кожній творчій майстерні брав участь один учасник від команди, який представляв звіт про краєзнавчо-дослідницьку роботу гуртка, експедиційного загону, власні краєзнавчі дослідження. 

Комплексний туристсько-краєзнавчий експедиційний маршрут є найскладнішими видом програми Зльоту та проводився за принципом „ралі”. У цьому виді змагань учасникам необхідно було показати не тільки рівень знань за напрямами краєзнавчих досліджень на контрольно-залікових станціях, а й рівень туристсько-спортивної підготовки на технічних етапах та вміння орієнтуватися на місцевості. Окрім цього, організаторами були передбачені спеціальні завдання на маршруті (в’язання вузлів, визначення відстані до предмета, визначення азимуту на предмет тощо).

Дні Зльоту були насиченими, складними, але пізнавальними та цікавими. Всі учасники проявили себе як справжні краєзнавці, які знають, поважають і люблять історію та етнологію рідного краю, як творчі й активні особистості. Свідченням цього є, зокрема, й грамота за перемогу у номінації „Яскравий образ другого плану”, вручена нашій команді серед інших нагород під час урочистого закриття Зльоту.