18-01-2022

В історико-краєзнавчій експедиції до недіючого залізничного тунелю, що поблизу с. Волосянка, гуртківці дізнавалися таємниці історії рідного краю

16 січня 2022 року гуртківці Закарпатського центру туризму (керівник Кононенко О.В.) здійснили одноденну історико-краєзнавчу експедицію до недіючого залізничного тунелю, що поблизу с. Волосянка Ужгородського району.

Багато цікавого приховують наші Карпати. Серед усього різноманіття природних, етнографічних та історичних цікавинок цього разу ми обрали залізничний тунель, збудований 1905 року за часів Австро-Угорщини. Він є тим об'єктом історії, який слід неодмінно відвідати. Довжина споруди складає 310 метрів, по дорозі до нього й досі стоять стовпи електромережі. В 1963 році тут була проведена реконструкція, однак з невідомих причин радянська влада так і не запустила об'єкт в експлуатацію, збудувавши натомість три нові тунелі на цьому ж залізничному перегоні. 

Маршрут подорожі пролягав від станції Щербин. Мальовничі зимові гірські краєвиди, чудова сонячна погода, гарна компанія – і через півтори години перед усіма учасниками історико-краєзнавчої експедиції відкрився вхід у тунель (до речі, місцеві мешканці подейкують, що тут можна зустріти привидів і в ясну ніч чути навіть гуркіт невидимого поїзда). Взимку залізнична споруда видається наче входом у казку: незвідана темінь, льодяні скульптури, створені самою природою, відлуння і очікування дива...

Одноденна подорож виявилася цікавою для всіх. А 4 кілометри зворотної дороги до потяга проминули непомітно. У Волосянці нетривале очікування електропоїзда і повернення додому.   

Керівник гуртків Ольга Кононенко