19-11-2021

В краєзнавчому музеї Перечина вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці» знайомилися з предметами побуту, знаряддями праці та обрядовим інвентарем. А ще встигли зловити золото осені й насолодитися чарівною природою та її багатствами

Керівник гуртків Закарпатського центру туризму Іванна Брезинська-Вовканич організувала для своїх маленьких вихованців з гуртка ,,Юні туристи-краєзнавці"  цікаву подорож рідним Перечином. Кількагодинне заняття включало в себе і культурницький аспект, і історико-краєзнавчу мандрівку цікавими місцями містечка. 

Іванна Михайлівна ознайомила  дітей з історією краєзнавчого музею, народним одягом, притаманним тим чи іншим народностям, предметами побуту, знаряддями праці, книгами, а також обрядовим інвентарем. Діти на власні очі могли побачити представлені експонати, дізнатись, як жили раніше люди на Закарпатті, в що одягались, як називається той чи інший предмет одежі. Серед експонатів цікавість юних краєзнавців викликало дитяче ліжечко-колиска (або гомбачка). Колись дитячі колиски майстрували своїми руками і виготовляли тільки з чистих порід дерева – клена, ясена, липи. Таке ліжечко сприймалося як один з оберегів дитини. Туди завжди клали нагрудний хрестик, освячене зілля та лозу. Наразі в музеї представлено майже 300 експонатів, кількість яких постійно зростає.

 Такі подорожі є дуже корисними. Вони вчать не забувати історію та традиції рідного краю, берегти свою самобутність і пам’ятати, якого ти роду-коріння.