11-10-2022

В приміщенні ЗЦТКЕСУМ відбулася творча зустріч вихованців гуртків «Юні археологи» та «Історичне краєзнавство» з відомим археологом Олександром Дзембасом, котрий віддав Закарпатському центру туризму 36 років свого життя

Під час зустрічі, яка відбулася 8 жовтня 2022 року, Олександр Васильович ознайомив гуртківців з історією створення та розвитку Закарпатського центру туризму. Сам педагог працює в позашкільній установі з 1986 року, тому добре пам’ятає про досягнення гуртківців, особливо в археологічному напрямку. Розповів про своїх вихованців, які пішли його шляхом – стали науковцями, зокрема, кандидат історичних наук Ігор Прохненко є викладачем історичного факультету УжНУ на посаді доцента кафедри археології, етнології та культурології. О.Дзембас першим в Україні створив школу юного археолога. Її вихованці займалися дослідницько-пошуковою роботою як на археологічних об’єктах нашого краю, так і за його межами, а також за кордоном. Також пан Олександр ініціював розвиток міжнародного волонтерського руху – у його археологічних експедиціях на території Закарпаття взяло участь понад 150 волонтерів з 33 країн світу. Всього через школу юного археолога пройшло понад 5 тисяч гуртківців та волонтерів.

Олександр Васильович розповів, що під його керівництвом було організовано та проведено численні археологічні експедиції на території нашого краю для школярів та вихованців гуртків «Юні археологи». Зокрема, були досліджені руїни Невицького та Середнянського замків, Малокопанське городище, залишки церкви Святого Георгія на території Ужгородського замку, територія біля найстарішого храму Закарпаття – Горянської ротонди.

Зустріч з відомим археологом нашого краю викликала неабиякий інтерес у присутніх гуртківців.

Методист Віктор Мазур

Перегляд матеріалів в Facebook