08-04-2020

В Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді представили великодню експозицію в рамках фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!»

Весна – пора цвітіння, буяння квітів, пахощів, пробудження природи і сподівань на краще. А ще навесні відзначаємо найгарніше свято малечі і дорослих – Великдень.

На виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації № 7 від 10.01.2020 р. „Про проведення у 2020 році Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”, з метою відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва, сприяння забезпеченню освітньо-духовних потреб вихованців, створення умов для їх творчого і духовного розвитку в Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді підготували великодню експозицію. У зв’язку з загальноукраїнським карантином, що унеможливив представлення великоднього доробку в обласному святі на площі Народній в Ужгороді, Закарпатський центр туризму скомпонував і встановив експозицію на території позашкільного закладу. Адже попри призупинення навчального процесу робота зі створення пасхальних атрибутів здійснювалася в гуртках дистанційно. Керівники гуртків (Юлія Більце, Андрій Більце, Оксана Пецкович, Лариса Хаща, Ольга Кононенко, Мар’яна Дутка, Іванна Вовканич, Олеся Монич, Юрій Машика та інші) разом зі своїми гуртківцями занурювалися у прекрасний світ писанок. Це і традиційна писанка розтопленим воском (батикова техніка), і дряпанка, мальованка, зернівка, писанка, прикрашена бісером, писанка, виготовлена у техніці квілінг, писанка, виготовлена з глини тощо. Кожен міг виготовити будь-яку писанку з вподобаних технік виконання. Найгарніші роботи вихованців прикрасили великоднє деревце Закарпатського центру туризму та стали основою різноманітних експозицій. До речі, цілісну великодню експозицію було створено завдяки невтомному креативному керівнику гуртків Юлії Ігорівні Більце. Пані Юлія генерує оригінальні ідеї і потім разом зі своїми гуртківцями та при допомозі інших працівників центру туризму втілює їх в життя. Цьогорічна великодня експозиція – тому яскраве свідчення. Адже і будиночок «Між минулим та майбутнім», і місток, і великодні зайчики, й інші пасхальні доробки  тощо – це матеріальне втілення художнього бачення нашого талановитого педагога. До речі, одяг для великодніх зайчиків створений гуртківцями керівника Мошак М.І. А от білосніжний потяг з символічною назвою «Воскресни, писанко!», як мрія кожного про подорож від минулого у світле майбуття, було зроблено керівником гуртків Ларисою Хащею з її вихованцями.

А який український Великдень без вишиваного рушника?! Тож у конкурсі робіт „Великодній рушник” представили роботи М.Дутка, М.Мошак, О.Пецкович, М.Білей, К.Свирид та М.Іванова.

Педагогічні працівники Закарпатського центру туризму передають своїм вихованцям досвід і вміння, долучають до традицій наших предків, забезпечують духовні потреби і сьогоденні запити гуртківців. А конкурс «Воскресни, писанко!» якраз є тією унікальною можливістю долучитись до створення матеріальних зразків нашої історії, відчути дух минувшини і передати його сучасними художніми засобами.

ВІДЕОМАТЕРІАЛ