23-01-2023

В Закарпатському центрі туризму з нагоди Дня Соборності України дізнавались про витоки свята, важливість цієї події для нашої держави та згуртованість заради майбутнього

Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Після проголошення об’єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року ідея цілісності української нації в українській політичній думці вже ніколи не ставилася під сумнів. Упродовж багатьох десятиліть Акт залишався символом віри, ідейним імперативом боротьби за незалежну, соборну державу. Цьогорічна кампанія до Дня Соборності України проходить під гаслом «Україна соборна. Разом до Перемоги!».

В Закарпатському центрі туризму з нагоди цієї визначної дати було проведено для гуртківців цікаве та пізнавальне заняття. До центру завітали юні вихованці нашої колеги Юліанни Малик, що займаються в гуртку «Моделювання народних іграшок і сувенірів». Було багато гостей з числа внутрішньо переміщених осіб з Києва, Харкова, Чернігова, Луганської області. Методист Віктор Мазур розповів здобувачам позашкільної освіти про витоки свята, важливість цієї події для нашої держави. Гуртківці переглянули відеофільм про «живий ланцюг», що був створений 21 січня 1990 року як символ єдності східних і західних земель України, в котрому, за різними даними, взяли участь від 450 тисяч до 5 мільйонів людей – ті, хто вірив у Незалежну Україну, вишукалися живою вервечкою від Івано-Франківська та Львова до Києва.

Методист Лариса Хаща провела для дітей творчий майстер-клас з виготовлення патріотичного плетеного сердечка. Гуртківці маленькими рученятами вправно переплітали сині та жовті смужки в єдине серце, яке символізує єдність нашої держави. Єдність, яка особливо потрібна країні зараз, під час кровопролитної жорстокої російсько-української війни.

Соборність не лише передбачає пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, люди з різних регіонів країни, разом працюємо, створюємо знакове й важливе, боремося з окупантами. Від 24 лютого 2022 року українці демонструють ланцюг єдності та згуртованості кожен день!

Перегляд матеріалів в Facebook