21-12-2021

Вебінар для відповідальних за проведення етапів гри «Сокіл» («Джура») провели у ЗЦТКЕСУМ

У Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді 21 грудня 2021 року відбувся онлайн-вебінар для відповідальних за проведення початкових та І етапу гри «Сокіл» («Джура») в 2021/2022 н.р. на Закарпатті. Зареєструвалося понад 140 учасників.

  На важливості впровадження дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у всіх територіальних громадах нашого краю зупинився начальник відділу дошкільної, загальної середньої, інклюзивної та позашкільної освіти департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної держадміністрації Євген Грабар. Євген Степанович ознайомив з нормативно-розпорядчими документами щодо гри «Сокіл» («Джура»), акцентував на важливості зв’язку між педагогами-ройовими-учасниками гри. Наголосив на тому, що саме  Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді визначено відповідальним за організаційне, методичне і практичне забезпечення усіх етапів проведення гри «Сокіл» («Джура») на Закарпатті. Відповіді на всі питання щодо цієї гри можна знайти на сайті Закарпатського центру туризму www.centour.uz.ua у розділі Національно-патріотичне виховання. Пан Грабар зробив підсумок організації гри-2021 і окреслив завдання на наступний, 2022 рік щодо якісного проведення етапів цієї гри в області. Наголосив, що зусилля організаторів буде спрямовано на відпрацювання методик, які у подальшому сприятимуть формуванню у молодого покоління національно-патріотичної свідомості та заохочення молоді до вивчення власної історії, популяризації національно-патріотичного та спортивного виховання, фізичного і морального загартування на засадах цінностей українського козацтва.

Заступник директора ЗЦТКЕСУМ Оксана Пецкович розповіла про участь школярів молодшої вікової групи у конкурсі «Котигорошко», який відбувається у вигляді написання і представлення звіту про роботу рою. У конкурсі беруть участь представники молодшої вікової групи (6 – 10 років, козачата, «новаки»), а І регіональний (заочний) підсумковий етап проводиться у квітні.

При складанні звіту також необхідно звернути увагу на типові помилки, яких досить часто припускаються автори звітів про роботу роїв.

Конкурс – це конкурс звітів про роботу роїв впродовж року. Але багато хто з керівників роїв робить опис виконаної доброчинної справи. Тож складається враження, що робота у рої не ведеться, а участь у доброчинній справі була випадковою або планувалась виключно для відображення у звіті.

Завідувач організаційно-масового відділу, головний суддя ІІ (обласного) етапу гри, учасник російсько-української війни Андрій Більце навів статистику кількості роїв по ОТГ, гуртків національно-патріотичного спрямування, число школярів, котрі беруть участь в етапах гри впродовж року. Зокрема, у 2020/2021 навчальному році в області працювали за програмами гри „Джура” 152 гуртки (в них 2 272 школярі) та 114 інших  гуртків військово-патріотичного напряму (в них 1 786 учнів). Станом на січень 2021 року в Закарпатській області паспортизовано  812 роїв, в яких 7 494 учнів: молодша вікова група – 141 рій, 1 405 учнів; середня група налічує 482 рої, 4 387 учнів, старша група – 179 роїв, в них 1 802 школярі. Паспортизовано 52 курені та зареєстровано Головним штабом 19 роїв. В І  етапі гри „Сокіл” („Джура”) взяли участь 32 територіальні громади (213 роїв, усього залучено 1704 учасники). У 2021 році у ІІ (обласному) етапі гри „Сокіл” („Джура”) взяв участь 41 рій старшої вікової групи (молоді козаки) та 35 роїв середньої вікової групи (джури), усього залучено 628 учасників.

У ІІІ (Всеукраїнському) етапі гри, який відбувався 19 – 29 липня 2021 року, взяв участь рій „Королівська гвардія” Королівського закладу загальної середньої освіти І ­– ІІІ ступенів, рій виборов кубок за третє місце у змаганні „Метання гранати”. 

Методист Закарпатського центру туризму Мирослава Білей наголосила на важливості гідного представлення роїв-переможців на ІІІ (Всеукраїнському) етапі і підвищенні фахового рівня суддів, котрі здійснюють оцінювання конкурсів.   

Число слухачів, котрі взяли участь у онлайн-вебінарі, підтвердило важливість популяризації військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на Закарпатті. Національно-патріотичне виховання молоді методами ігрової дозвіллєвої активності є вагомим чинником зростання самодостатньої гідної особистості, котра гордо називатиме себе українцем. Це і є метою кожного педагога освітньої галузі нашої країни.