21-08-2020

Відкрите спортивне свято присвячене 29 річниці Незалежності України та святу Державного Прапора провели для молоді працівники Закарпатського центру туризму

В ці чудові сонячні дні Україна відзначає 29-ту річницю здобуття незалежності, здобуття волі, свободи і гідності для нашого народу. Звичайно, що такий короткий проміжок часу – лише один з етапів славної, багатовікової історії народу нашої країни. Ми повинні розуміти, цінувати і берегти як найдорожчий скарб той здобуток, який було досягнуто 24 серпня 1991 року!

Однією з найбільш вдалих локацій для святкування Дня Незалежності в місті Ужгород є Боздоський парк. 21 серпня 2020 року працівниками Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді було проведено відкрите спортивне свято,  присвячене Дню Незалежності України та Державному Прапору України. Святкування розпочалося з акордів державного гімну України та підняття синьо-жовтого стяга. 2020 рік у плані відзначення Дня Незалежності став особливим – карантинні обмеження вимагали від присутніх дотримання безпечної дистанції, захисні маски та антисептичні засоби.

Спортивне свято проводилось у таких номінаціях: „Краєзнавство”, „Народознавство”, „Орієнтування на місцевості”, „Туристична стежка”. Змагаючись у номінації :„Краєзнавство”, учасники дійства показали хороші знання з історії. Методист центру туризму, Іванна Брезинська-Вовканич провела гру-квест „З Україною в серці”. З часів розпаду Київської Русі Українська держава була незалежною тільки короткі проміжки часу. Історичні умови склалися так, що українці довгий час знаходилися під гнітом інших країн. Їм насаджували чужу мову, віру та традиції. Проте це не змогло побороти український дух. Першою після Русі Українською державою стала Гетьманщина. Мужність і воєнна слава козаків гриміли в той час по всій Європі. Проте визвольна війна не увінчалася успіхом, і козацька держава потроху втрачала позиції, аж поки не була ліквідована імператрицею Катериною. Історія Української народної республіки вже на початку ХХ століття також не була довгою.

Змагаючись у номінації „Народознавство” молодь правильно сказала, що справжню незалежність Україна здобула вже після розпаду СРСР. Проте чи закінчена боротьба українців за свободу? Очевидно, що ні. Юні народознавці були однозначні у тому, що сьогодні Україна потребує від своїх синів та дочок неабиякої єдності та сили духу. Тільки так наша держава зможе стати не тільки географічним, а й економічним та культурним центром Європи, здобути світове визнання та потрапити в рейтинг найрозвинутіших країн. Методист центру туризму Віктор Мазур зумів зацікавити усіх учасників вікториною „Від минулого до майбутнього – одна мить…”

  Завідувач організаційно-масового відділу Андрій Більце навчив усіх бажаючих визначати азимут та читати умовні знаки на мапі, аби правильно орієнтуватись на місцевості. Найпростіший, найбільш надійний та швидкий метод орієнтування на місцевості – використання компаса. Існує безліч способів, як визначити сторони світу по Полярній зірці, сонцю, деревах тощо. Відомо, що для визначення сторін світу підійде і ручний годинник із циферблатом. У нічний час зорієнтуватись можна завдяки Полярній зірці, яка постійно знаходиться на півночі. Змагання зі спортивного орієнтування передбачають проходження певної ділянки місцевості і відшукування на ній контрольних пунктів за допомогою компаса та карти. Учасники повинні розв’язати це завдання самостійно з максимальною точністю, витративши мінімальний час. У випробовуванні на спринтерській дистанції юнаки та дівчата мали можливість самостійно виконати певні завдання. Керівник гуртків зі спортивного орієнтування Юлія Більце зібрала охочих на етап „Мікроорієнтування”, де дітям потрібно було проявити вміння швидко орієнтуватися на невеликій ділянці місцевості.

Методисти з пішохідного туризму Ростислав Глеба та Олена Осипенко провели з учасниками цікаві етапи на „Туристичній стежці”, яка складалася з таких ділянок: паралельні мотузки, горизонтальний і вертикальний маятники, купини, ліани. Загальна дистанція „Туристичної стежки” була 800 метрів. Тут молодь мала змогу продемонструвати спритність, силу, кмітливість та витривалість.

Метою нинішнього свята є оздоровлення юних закарпатців, розвиток фізичних умінь і навичок, національно-патріотичне виховання любові до України, незважаючи на непрості реалії сьогодення. Свіже повітря, позитивні емоції, рух, збагачення новими знаннями додали настрою і дітям, і педпрацівникам Закарпатського центру туризму. Свято до Дня Незалежності України вдалося на славу!