05-03-2021

Вихованці гуртка „Екологічне краєзнавство” провели екологічне дослідження на річці Шипіт поблизу села Тур’я Поляна

Витоки Шипоту – це декілька гірських потоків, що беруть початок на північно-східних лісистих відногах масиву Полонина Руна та південних схилах Гострої Гори. Річка тече переважно на південь і південний захід. Протікає через село Тур'я Поляна. Від села і до впадіння в Уж річка має назву Тур'я.

Вихованці гуртка «Екологічне краєзнавство» Закарпатського центру туризму під керівництвом свого наставника Ольги Кононенко 4 березня 2021 року вирішили дослідити вказану річку і застосувати теоретичні знання, здобуті на заняттях гуртка, на практиці. Метою дослідження було підвищення екологічної свідомості вихованців, моніторинг стану малих річок Закарпаття, опановування навичок наукового дослідження в природних умовах.

Дослідження джерел прісної води в наш час є одним з головних завдань людства. Неодноразово це питання порушувалось і в науковій літературі, і в роботах дослідників, оскільки доведено, що запас питної води на планеті Земля обмежений, і вже сьогодні є регіони, де населення страждає від її нестачі.

Для того, щоб всі гуртківці ознайомилися з методами дослідницької роботи, практичне заняття було поділено на етапи: планування дослідження; забір води з річки; вимірювання температури води; вимірювання ширини річки; визначення якості води; обробка всієї інформації, висновки.

Однак позитив від проведеної роботи затьмарило споглядання навколишніх ландшафтів, усіяних різним непотребом. Під час дослідження гуртківці побачили елементарну відсутність екологічної культури в місцевого населення, оскільки на берегах річки  можна спостерігати звалища сміття, котре впливає на якість води та чіткість роботи осушувальної системи. Засмічуючи водойми, люди погіршують власне здоров’я, хворіють і помирають в муках, не усвідомлюючи, що їхній організм складається на 80 відсотків саме з води.

Тож дослідження річок Закарпаття з метою екологічного виховання дітей має велике значення в системі освітньо-виховного процесу. А питанням екології в гуртках Закарпатського центру туризму приділяється постійна увага.