17-06-2022

Вихованці гуртка „Козачата” здійснили незабутню подорож до Ужгорода, ознайомилися з міні-скульптурками, завітали з екскурсією в Ужгородський замок та скансен

Ужгород –місто мультикультур, старовинної архітектури та дивовижних милих міні-пам’ятничків. Вихованці гуртка „Козачата” здійснили незабутню подорож до столиці Закарпаття – одного з найдавніших міст України, що розташоване на самому кордоні з Європою. 

Керівники гуртків Ольга Кононенко та Олександр Самсонов провели цікаву екскурсію-подорож через постаті на міні-скульптурах по місту над Ужем. Місто з щирими обіймами полонило своєю красою маленьких гостей, вони попрямували по найнесподіваніших місцях, де можна зустріти бравого Швейка, Моцарта, статую Свободи, Ференца Ліста, художника Глюка, Джона Лорда з гурту Deep Purple, скульптурки їжачків і кубика Рубика та багато інших цікавинок. Колекція міських бронзових мініатюр постійно поповнюється новими скульптурами.

 Керівник гуртка Юліанна Малик ознайомила з історією Ужгородського замку. Діти дізналися про культуру й побут закарпатців, адже на території замку є чудовий краєзнавчий музей, в якому експонуються різні види одягу минулих часів, музичні інструменти, тварини Закарпаття, побутові речі князя і князівни, зброя тощо. Крім того, на гуртківців чекав справжній сюрприз – музей воскових фігур. В таємничій атмосфері можна було роздивитися  Леонардо да Вінчі, Колумба, Марко Поло, Б.Клінтона та інших персонажів виставки, діти послухали захоплюючі історії про кожного експоната та дивувалися майстерності тих людей, які так досконало та по-справжньому створили двійників знаменитостей. 

Далі маленькі козачата попрямували до Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Екскурсоводка пані Тетяна зацікавила вихованців  побутом різних етнічних груп населення Закарпаття кінця ХVIII – початку ХІХ століття. Це прекрасне місце для прогулянки, де можна відвідати дерев’яні будиночки, що привезені з різних куточків нашого краю, а також церкву, яка колись була збудована без жодного цвяха і переміщена з села Шелестова.

Подорож Ужгородом наповнила серденька юних вихованців Закарпатського центру туризму любов'ю до рідної Срібної Землі, зміцнила дружбу, подарувала посмішку на обличчях, зігріла душу теплом і радістю.

Оксана Пецкович,

заступник директора з навчально-виховної роботи

 Перегляд матеріалів в Facebook