27-06-2022

Вихованці гуртків "Пішохідний туризм" та "Юні туристи-краєзнавці" провели цікаве інтелектуальне заняття

Вихованці гуртків "Пішохідний туризм" та "Юні туристи-краєзнавці" разом зі своїм керівником Старостою Т.П. надзвичайно цікаво та весело провели час: грали в дидактичну гру "Кашовари" та розбирали головоломки з сірниками. Мета гри: формувати в дітей уявлення про користь каші в раціоні харчування; закріпити вміння називати й розрізняти назви круп і каш, виховувати спостережливість та бережливе ставлення до свого здоров‘я, розвивати мислення та увагу. Не заглядаючи в мішки з кашею, всі діти спробували розрізнити та правильно назвати вміст. Потім виконували головоломки з сірниками, які вже давно використовуються в якості завдань для розвитку логіки, творчого мислення. Нудьгувати не довелося нікому.

Популярність подібних завдань зумовлена зручністю використання й доступністю матеріалу, з якого складаються цікаві геометричні та арифметичні фігури. Розгадувати такі головоломки можна вдома, на роботі, на вулиці або в дорозі – досить знайти рівну поверхню для викладання потрібних схем із сірників. Логічні ігри на перекладання сірників бувають простими та складними, тому вони підходять як для дітей молодших класів (незважаючи на те, що «сірники дітям не іграшка»), так і для дорослих.

Правило будь-якої подібної головоломки, завдання або гри полягає в тому, що нам необхідно перекласти один або кілька сірників таким чином, щоб виконати поставлену умову. Однак найчастіше прийти до правильного рішення буває не так-то просто. Для цього слід виявити наполегливість, увагу й креативність.

Усі ці завдання сприяли веселому, креативному проведенню часу та збагаченню новими знаннями й навиками, зокрема логічного мислення, яке юним туристам доводиться постійно застосовувати на практиці.

 Перегляд матеріалів в Facebook