05-05-2022

Вихованці гуртків Закарпатського центру туризму під керівництвом досвідченого методиста і тренера відпрацювали техніку спортивного та спелеотуризму на 18-метровій скелі

4 травня, у вівторок, відбулося відкрите тренування з техніки пішохідного туризму (подолання скельної ділянки). Тренування організував і провів методист Закарпатського центру туризму, досвідчений туризмознавець Ростислав Глеба.

Відпрацьовування практичних навичок відбувалося в мальовничій місцевості поблизу с.Оноківці Ужгородського району. Тут знаходиться геологічна пам'ятка – Оноківська скеля, висота котрої становить 18 метрів, а  кам’яні брили ледь не нависають понад берегом каналу Ужа. Скелею послуговуються крайові скелелази, вихованці спелеогуртків Закарпатського центру туризму вже впродовж десятиліть.

Гуртківці позашкільного закладу відпрацьовували тут техніку спортивного та спелеотуризму, яка в подальшому допоможе їм у всеукраїнських змаганнях та в дослідженні печер як рідного Закарпаття, так й інших регіонів України. Відкрите заняття дало змогу відвідувачам гуртків освоїти базові навички з подолання подібних перешкод. Окрім вже досвідчених спортсменів, у тренуванні взяли участь і початківці в туристичній справі, а саме вихованці гуртків "Юні туристи-краєзнавці" (керівники Олександр Самсонов, Ольга Кононенко) , «Пішохідний туризм» (Юліанна Малик), "Спортивне орієнтування" (Юлія Більце). Допомогу в проведенні заняття надали керівник гуртка "Спелеотуризм" Олеся Монич та її вихованці, в яких саме відбувалося звичне тренування на скельному масиві.

А ще приємно було спостерігати, що поряд із закарпатськими дітьми з задоволенням тренувалися наші гості з Харкова, Києва, Дніпра, Лисичанська, Київської області, Донеччини. Це ще раз підтверджує, що ми – єдина країна, один народ!

Перегляд матеріалів в Facebook