23-06-2021

Вихованці Закарпатського центру туризму підкорили Говерлу і присвятили взяття вершини 30-й річниці Незалежності України

16-18 червня 2021 року вихованці гуртків "Пішохідний туризм", "Юні туристи-краєзнавці" та "Географічне краєзнавство" Закарпатського центру туризму разом зі своїми керівниками Ларисою Попович та Марією Терпай здійснили триденний заліковий похід зі сходженням на Говерлу.

Найвища гора в Україні (2061м над рівнем моря) височіє на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей. Підніматись на гору можна різними маршрутами. На карті вони позначені синім, червоним та зеленим кольорами. Разом зі своїми керівниками гуртківці вирішили йти синім шляхом, що розпочинався з урочища Заросляк. На щастя, весь маршрут був промаркований, що значно полегшує орієнтування туристам і майже унеможливлює вірогідність заблукати дорогою.

Сходження на гору тривало близько чотирьох годин і було досить виснажливим, оскільки майже весь шлях вкритий великим камінням.

Дорогою юні підкорювачі вершин побачили пам'ятник туристу, в котрого під час проходження подібного маршруту не витримало серце і він залишився у цих суворих, хоча й дуже мальовничих місцях назавжди.   Гори випробовують на міцність дух людини і її силу волі. І лише найбільш наполегливі досягають омріяної вершини. Остання ділянка маршруту далась гуртківцям найважче ще й тому, що було досить багато снігу.

Однак верхівка гори винагородила кожного відчуттями гордості за себе і неймовірно мальовничими краєвидами. Неозорі обрії до горизонту простяглись як на долоні.

Вихованці Закарпатського центру туризму присвятили цей похід 30-річчю Незалежності України. Адже лише здорова і сильна духом українська нація здатна створювати вільну і щасливу Україну.