28-04-2020

Визначено переможців ІІ (Всеукраїнського) туру Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді „Українська революція: 100 років надії і боротьби”

З 30 березня по 13 квітня м. Запоріжжі відбулася Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді „Українська революція: 100 років надії і боротьби” у заочно-дистанційній формі. Захід проводився комунальним закладом „Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді” спільно з Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді. Конференція проводилась з метою залучення учнівської молоді до пошуково-дослідницької діяльності, сприяння громадянському вихованню дітей та молоді на засадах історичної правди про боротьбу українського народу за державну незалежність.

Цьогоріч на Конференцію подано 86 краєзнавчо-дослідницьких робіт за окремими напрямами: „Українська революція-доба національного державотворення”, „Боротьба українців проти більшовицької диктатури та військової агресії Росії”, „Український національний визвольний рух 1930-х років, періоду Другої світової війни та у повоєнні роки”, „Дисидентський рух опору комуністичному тоталітарному режимові”, „Українська державність: від Революції на граніті до Революції Гідності”.

Змістовною основою Акції є події і факти Української революції 1917 — 1921 років як важливий історичний період побудови Української держави у новій історії нашої країни, створення важливих інститутів її функціонування. Значна увага приділяється складним внутрішнім суспільно-політичним процесам, питанням землі, власності, вирішенню економічних проблем в цілому у відстоюванні молодої Українською державою свого суверенітету від зовнішньої агресії.

 Для участі у ІІ ( Всеукраїнському) турі Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді „Українська революція: 100 років надії і боротьби” за підсумками обласної конференції було надіслано п’ять робіт.

Закарпаття представляли вихованець ЗЦТКЕСУМ Олександр Шелепець (керівник Дзембас О.В.), учень 10 класу, Ужгородської ЗОШ І – ІІІ ст. № 7; учень 10 класу Ленітські Сергій (керівник Товт М.М.), Залужанської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Мукачівського району;

 учениця 9 класу Бендзо Ангеліна (керівник Савко О.В.), Великоберезнянської гімназії;

учениця 8 класу Ціпар Богдана (керівник Ладані О.О.), Солянської ЗОШ І – ІІ ступенів Великоберезнянського району;

учень 10 класу Білак Любомир (керівник Антал М.М.), Хустської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.

На високому рівні представив наш край вихованець гуртка „Юні археологи” Закарпатського центру туризму Олександр Шелепець та зайняв призове місце.

Також підсумком роботи стало видання друкованої збірки тез пошуково-дослідницьких робіт.

Завдяки проведенню Конференції проявився живий інтерес та практична значимість досліджень юних дослідників та педагогів у справі збереження історичної пам’яті сторічної боротьби українського народу за незалежність, гідність та свободу