28-09-2020

Всесвітній День туризму і День позашкілля України в Закарпатському центрі туризму відзначили патріотично і по-спортивному

"Шаную воїнів, біжу за Героїв України"під таким промовистим гаслом 26 вересня  в  Ужгороді відбувся Всеукраїнський патріотичний забіг, в котрому міг взяти участь кожен бажаючий.

Морально підтримати воїнів, котрі захищають кордони України на сході, зголосилися і вихованці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.  Кожний  учасник забігу отримав  номер із вписаним іменем загиблого закарпатця.  Від місця  старту –  з площі  Театральної та набережними навколо Ужа спортсмени   долали дистанцію протяжністю 2 кілометри. Кожен юний гуртківець показав витривалість, силу волі, бажання згуртовуватись в команду патріотів і майбутніх захисників нашої рідної України. Дощ не став на заваді учасникам спортивно-патріотичного заходу. Кожен досяг фінішу і своєю маленькою перемогою засвідчив шану нашим полеглим героям.

Гідний приклад виховання в патріотичному дусі любові до України, до здорового способу життя, міцності духу показують і педагогічні працівники Закарпатського центру туризму. Зокрема, завідувач організаційно-масового відділу, керівник гуртка спортивного орієнтування  Андрій Більце взяв участь у трейл-забігу на 24 км до Дня туризму  та в пам‘ять загиблих Героїв АТО, що відбувся в Перечинському районі.  Андрій Петрович брав участь у війні на сході України впродовж двох років, має бойове поранення. Свій неоціненний досвід передає тепер своїм вихованцям. Адже позашкільне виховання, навчання азам виживання в екстремальних умовах, орієнтування на місцевості стало свого часу нашому педагогу в неабиякій пригоді в умовах війни.

Маршрут півмарафону починався біля потічка Прелучний  (за селом Тур‘я-Поляна), через водоспад „Воєводин”, далі був підйом на  полонину Руну й схилами спуск до озера Велика Трустя. Фінішували учасники у с.Лумшори. Впродовж усього забігу спортсменів поливав дощ, огортав туман, видимість подекуди була нульовою, а ще стрімкі підйоми і спуски не дозволяли розслабитись ні на секунду. Однак Андрій Більце показав чудовий результат і став п’ятим  серед чоловіків  у своїй віковій категорії (18-29 років), а в загальному заліку  посів 10-те місце серед 137 учасників на дистанції 24 км.

Щиро вітаємо нашого колегу з нелегкою перемогою!