07-02-2019

Всеукраїнський семінар-практикум завідувачів відділами, методистів обласних та Київського міського центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді „Музеї військово-історичного профілю закладів освіти – важлива складова формування змісту громадянського виховання дітей та молоді”

5 – 6 лютого 2019 року в м.Києві відбувся Всеукраїнський семінар-практикум завідувачів відділами, методистів обласних та Київського міського центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді „Музеї військово-історичного профілю закладів освіти – важлива складова формування змісту громадянського виховання дітей та молоді. На семінарі були присутні представники більшості областей та керівники київських музеїв при закладах освіти. Організаторами семінару були Міністерство освіти і науки України, Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та Національний музей історії України у Другій світовій війні.

У привітальному слові до учасників семінару директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Сергій Неділько акцентував увагу на посиленні ролі історичного краєзнавства у національно-патріотичному вихованні дітей та учнівської молоді. Також він наголосив на необхідності виконання вимог по декомунізації експозицій історичних та військово-історичних музеїв при закладах освіти.

В перший день роботи семінар проходив у приміщенні Національного музею історії України у Другій світовій війні. Перед учасниками семінару виступили науковці музею: Людмила Рибченко (тема виступу: „Національно-патріотичне виховання крізь призму музейних проектів”); Олександр Очеретяний (тема виступу:„Музейний проект „Український Схід” як комунікаційна платформа для формування української ідентичності”); Наталія Гамарник (тема виступу:„Модернізація музейних експозицій військово-історичного профілю”). Представник музею Дмитро Гайнетдінов провів із слухачами практикум по експозиціях музею на тему:„Україна у Другій світовій війні: музейні репрезентації та на рації”.

На наступний день із учасниками семінару працювали науковці Українського інституту національної пам’яті Наталія Іванченко, Ганна Байкєніч, Олена Охрімчук, які ознайомили учасників семінару з новими формами і методами національно-патріотичного виховання, а на останок продемонстрували два нових документальних фільми про Українську революцію та передумови Голодомору, створені науковим колективом Інституту.

З метою поширення та використання у своїй роботі матеріалів та інформації, отриманої під час Всеукраїнського семінару, необхідно провести обласний семінар відповідальних за музейну роботу при закладах освіти нашої області.  Цей семінар надасть можливість керівникам музеїв та відповідальним за музейну роботу вдосконалити методи національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді та завершити роботу по декомунізації експозицій історичних та військово-історичних музеїв.   

Важливою складовою національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді може стати організація поїздок до Києва та проведення екскурсій до Національного музею історії України у Другій світовій війні.