08-04-2019

Закарпатський центр туризму долучився до Всеукраїнської акції „Зробимо Україну чистою разом”

 На виконання наказу департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА від 22.03.2019 року № 83 „Про благоустрій у закладах освіти області, проведення акції „Закарпаттю – чисте довкілля”, місячника „Чисті узбіччя” та встановлення єдиного санітарного дня з очищення території області” та листа департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації від 04.04.2019 року № 01-15/1330 „Про благоустрій” інформуємо, що гуртківці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді з ентузіазмом  долучилися до Всеукраїнської акції „Зробимо Україну чистою разом”, метою якої є формування екологічної культури, дбайливого ставлення до довкілля, правильного поводження з відходами життєдіяльності, прибирання та благоустрій засмічених територій, поширення свідомого ставлення до збереження чистоти у побуті.

Раніше гуртківці вже проводили подібні заходи і власним прикладом показували як потрібно працювати та піклуватися про свою школу, вулицю, район, місто і взагалі країну. Участь у проведенні дня благоустрою взяли понад 450 осіб. Усі учасники провели надзвичайно велику роботу та плідно попрацювали, зокрема:

Керівником гуртка „Козачата” ( Брезинська-Вовканич І.М.) була проведена з  наймолодшими вихованцями із м.Перечин вікторина „Чисто не там де прибирають, а там, де не смітять”, присвячена екологічній тематиці. Потім вихованці дружно і старанно прибирали узбіччя вулиць на околиці міста.

 Вихованці гуртка „Історичне краєзнавство” (керівник Мазур В.Б.) подивилися документальний фільм про екологічну катастрофу та шкідливий вплив людини на навколишнє середовище. Потім разом з гуртківцями „Спортивне орієнтування” (керівник Янчук Ю.І.) та „Пішохідний туризм” (керівник Більце А.П.) прибирали у лісовому масиві ужгородського мікрорайону „Шахта” та намалювали плакат на тему „Екологія починається з тебе”. Загалом гуртківці прибрали близько двох гектарів лісових насаджень та впорядкували два струмочки, біля яких залишили одноразову посуду для пиття води та мішечки для побутових відходів.

 Керівником гуртка „Археологічне краєзнавство” (керівник Дзембас О.В.) була проведена виховна година на тему „ Збережемо чисте довкілля ”, основна мета якої була збагатити знання учнів інформацією про охорону природи, довести необхідність збереження чистоти всіх компонентів природи: рослинного і тваринного розмаїття.

 Керівник гуртків „Скаути” та „Дебати” (Кононенко О.В.) організувала з вихованцями Закарпатського центру туризму прибирання алеї сакур у Боздоському парку.

 Того ж дня вихованці гуртка „Історичне краєзнавство” (керівник Хаща Л.М.) прибирали територію школи, де знаходиться їх гурток.

 Гуртківці з „Креативного рукоділля” (керівник Староста Т.П.) долучилися до місячника по благоустрою у селі Малий Раковець Іршавського району. Вони прибирали територію урочища „Брянцьова яма”, де посадили чотири кущів самшиту і два деревця туї.

Вихованці гуртка „Юні туристи- краєзнавці” (керівник Захарова О.А) очистили від непотребу струмок Цигань у селі Ярок.

Усе, що нас оточує - це природа.Спілкування з природою дає радість і насолоду, викликає любов до рідного краю, до життя.Усі ми – діти природи. Природа потребує постійної уваги, турботи. Працівники Закарпатського центру туризму активно та сумлінно працювали на своїй території. Висаджено квіти: братки, пеларгонія, барвінок та ірис; висаджено два кущі троянд, кущ бузку та самшиту; прибрана вся територія закладу; обрізані та пофарбовані стовбури дерев; покопані кущі, дерева та виноград.