27-12-2019

Заняття гуртка «Історичне краєзнавство» на тему: «Генеалогічне дерево. Складання родоводу».

26 грудня 2019 року згідно плану роботи гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник Мазур В.Б.) відбулося заняття на тему: «Генеалогічне дерево. Складання родову». Мета заняття – визначити значення поняття «генеалогічне дерево», розвивати у гуртківців навички складання родоводу, виховувати історичну пам’ять про свою родину.

На запитання керівника гуртка «Що таке генеалогія?» гуртківець В.Єрьомін  дав правильну відповідь: «Це історія свого роду, інформація про своїх предків».

Керівник гуртка уточнив значення понять «генеалогія», «родовід», ознайомив вихованців з власним родоводом, у якому можна прослідкувати предків до п’ятого  коліна, тобто до прапрапрадіда. На основі цього родоводу можна скласти архів своєї сім’ї з фотографіями предків, різноманітними документами. В.Мазур пояснив гуртківцям, як складається генеалогічне дерево, роздав вихованцям взірці родоводу. Побудова генеалогічного дерева необхідна для того, щоб дізнатися всю хронологію сім'ї. Воно не тільки зберігає пам'ять про предків, а й є певним символом зв'язку декількох поколінь. Знати історію свого роду дуже важливо для кожної людини.

Школярі із цікавістю розглянули роздатковий матеріал. На завершення заняття гуртківцям було дано завдання створити родовід власної сім’ї, що сприятиме дослідженню історії  родини школярів, збагатить їх знання  про долю своїх предків.

Проведення  таких  занять сприяє національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління.