18-10-2019

Зустріч з ветеранами АТО з нагоди Дня захисників України

16 жовтня 2019 року гуртківці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді зустрілися з ветеранами антитерористичної операції на сході України Русланом Беренієм та Олександром Марчуком.

Мета заходу – виховання в учнівської молоді патріотизму та поваги до захисників України. Урочиста зустріч відбулася в УЗОШ №9 м. Ужгорода, оскільки Р. Береній – випускник саме цього навчального закладу. Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Закарпатського центру туризму (керівник Мазур В.Б.) дізнались що Руслан Береній у 2016 році добровільно пішов захищати Україну від московських окупантів. Він брав участь у запеклих боях на території шахти Бутівка, яка знаходиться на околиці міста Донецьк. О. Марчук служив у 15-му окремому гірсько-піхотному батальйоні. Побував на російсько-українській війні декілька разів, бо служить по контракту.

Наші захисники поділилися з учнями спогадами про запеклі бої із сепаратистами та російськими окупантами, про спілкування із мирними мешканцями Донбасу. Частина з цих людей була зазомбована московською пропагандою і люто ненавиділа українських солдатів. О. Марчук сказав, що його дивувала примітивність та відверта дурість поглядів частини мешканців Донбасу, які вважали, що їх будуть, наприклад, переслідувати за спілкування російською мовою. Але з часом відношення місцевого населення до наших захисників змінилася на позитивне.

Р. Береній розповів про важкі бої та обстріли, які відбувалися на шахті Бутівка через її важливе стратегічне розташування. Інколи він подумки прощався з життям. Звертаючись до школярів, Руслан сказав: «Цінуйте життя, вчіться, отримуйте освіту, будьте готовими до захисту нашої Батьківщини». Тільки на війні, каже Руслан, він переосмислив сенс життя, визначив для себе всі його пріоритети.

Під час зустрічі герої АТО відповіли на запитання школярів щодо участі в бойових діях, умов побуту, озброєння тощо під час перебування на війні. Обоє воїнів сказали, що найбільш небезпечним під час боїв був обстріл з ворожих танків, які важко було знищити з ручних гранатометів. Для цього потрібно було застосувати протитанкові комплекси «Стугна» чи «Фагот».  

Наостанок школярі подякували нашим захисникам та зробили спільне фото на пам’ять.