29-01-2019

Про центр

Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді – це позашкільний навчально-виховний заклад в системі освіти, заснований в 1951 році, який проводить навчально-виховну, національно-патріотичну, інформаційно-методичну, організаційно-масову, навчально-тренувальну, спортивну роботу та роботу з обдарованою молоддю.

Центр туризму – це:

– 42 гуртків за туристсько-спортивним та туристсько-краєзнавчим напрямками, що охоплюють 813 гуртківців;

– "Школа юного археолога";

–  походи, подорожі, експедиції, екскурсії по рідному краю, змагання з техніки пішохідного туризму та спортивного орієнтування;

–  навчання туристських кадрів через курси, семінари-практикуми, методоб’єднання;

–  пошукова творчо-досліджувальна робота школярів за напрямками краєзнавства;

–  організація та координація роботи музеїв при закладах освіти;

–  інформаційно-методичне забезпечення всіх форм і видів туристсько-краєзнавчої роботи.

Починаючи з 2000 року на базі Центру туризму на волонтерських засадах працює Міжнародна еколого-археологічна експедиція „Замки Закарпаття”. Основне її завдання – реанімація пам’яток замкової архітектури Закарпаття як туристсько-екскурсійних об’єктів. Для цього силами волонтерів проводиться санітарно-екологічна очистка пам’яток, археологічне вивчення замкових споруд, завдяки чому не тільки покращується наше уявлення про побут середньовічних твердинь, але і накопичується інформація для корегувань реставраційних проектів. В майбутньому ця робота надасть змогу максимально наблизити проекти до історичних реалій, навіть до відтворення замкових інтер’єрів.

У 2015 році педагогічний та учнівський колективи Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді були нагороджені Почесною грамотою департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації за проведення заходів національно-патріотичного характеру, розвиток творчих здібностей обдарованої і талановитої молоді, формування морально-етичних цінностей, вироблення навичок художньо-естетичного, науково-пізнавального сприйняття навколишнього світу, самореалізації особистості та формування активної патріотичної життєвої позиції у молодого покоління.

У 2019 році у V обласному фестивалі-конкурсі "Воскресни, писанко!" експозиція Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді виборола ІІІ місце.

В обласному фаховому конкурсі "Джерело творчості - 2019" в номінації "Керівник туристсько-краєзнавчого гуртка" Дзембас О. В. став переможцем, а Фечо Г. Ю. - посів друге місце.

Усіх, хто бажає і любить мандрувати, вивчати історію, культуру, побут, природу нашого краю, запрошуємо відвідати чарівний і неповторний куточок України – Закарпаття!

Освітня програма Закарпатського центру туризму, краєзнавства екскурсій і спорту учнівської молоді на 2019/2024 роки

СТАТУТ Закарпатського центру туризму, краєзнавства екскурсій і спорту учнівської молоді